Grupa 16 uczniów z Technikum kształcącego w zawodzie technik mechatronik zmagała się z wiedzą dotyczącą elektrotechniki, elektroniki, telekomunikacji i mechatroniki.

Zagadnienia te są tematem konkursu o nazwie ELEKTRON organizowanego przez Wydział Elektroniki Mikrosystemów i Fotoniki Politechniki Wrocławskiej. W tym roku szkolnym konkurs ELEKTRON on-line jest konkursem jednoetapowym, w którym uczniowie rozwiązują test wyboru w formie elektronicznej, zdalnie. Test konkursowy jest testem wielokrotnego wyboru – składa się z około 25 zadań z odpowiedziami A, B, C, D.

Uczniowie naszej szkoły w kategorii szkół zajęli wysokie 6 miejsce z średnią punktów 14,06. Najwyższą punktację indywidualną otrzymali:

Kacper Grobelny 20 pkt

Mikołaj Krzyżostaniak 20 pkt