Katarzyna Płóciennik oraz  Weronika Twardowska z klasy 3TC reprezentowały naszą szkołę w finale regionalnym konkursu wiedzy o prawie pracy i bhp „ Poznaj swoje prawa w pracy”.

Konkurs odbył się 3 marca 2021 r. w Sali Witrażowej  Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej w Poznaniu. Do rozgrywki finałowej w 2021 r. przystąpiło 8 uczniów reprezentujących 4 szkoły ponadpodstawowe. Młodzież rozwiązywała test wiedzy z zakresu przepisów prawnej ochrony pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz legalności zatrudnienia i innej pracy zarobkowej składający się z 35 pytań zamkniętych. Zawodnicy na rozwiązanie testu mieli 30 minut. Naszym uczennicom nie udało się zdobyć podium.

Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Państwowej Inspekcji Pracy „Kultura bezpieczeństwa” i jest formą popularyzacji tego programu oraz sprawdzeniem jego efektywności zarówno dla szkół jak i uczniów. Jego celem jest promocja proaktywnych postaw i osiągnięć uczniów szkół ponadpodstawowych w zakresie wiedzy o bhp i prawie pracy, a także upowszechnianie idei kultury bezpieczeństwa oraz wagi dbałości o jakość stanowisk pracy i bezpieczeństwa pracy.

Wręczając nagrody Paweł Ciemny, p.o. okręgowego inspektora pracy w Poznaniu, dziękując zarówno uczniom jak i nauczycielom przygotowującym ich do konkursu zwrócił uwagę na niezwykle wysoki i wyrównany poziom prezentowany przez uczestników, a także znaczenie konkursów popularyzujących zagadnienia bhp wśród młodzieży. W pracach Okręgowej Komisji Konkursowej wzięła także udział Renata Jocz z Wielkopolskiego Kuratorium Oświaty, a w uroczystości wręczania nagród uczestniczył Wiesław Ratajczak, wicedyrektor Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej.