Olimpiada Wiedzy Technicznej jest konkursem organizowanym przez Federację Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT z siedzibą w Warszawie.

Już od kilku lat udział biorą w niej uczniowie naszej szkoły. 21 października przeprowadzono pierwszy etap /szkolny/ tej olimpiady. Zgłosiło się do niej 12 uczniów Technikum kształcącego w zawodzie technik mechatronik. Celem olimpiady jest przede wszystkim budzenie i rozwijanie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych zainteresowania techniką, rozszerzenie zakresu i podnoszenie poziomu wiedzy i kultury technicznej wśród uczniów oraz do wykonywania zawodu.

Nad poprawnym przebiegiem etapu szkolnego czuwała komisja w składzie: Leszek Niemczyk oraz Jarosław Bazan. Patronem honorowym OWT jest Minister Gospodarki. Olimpiada jest finansowana ze środków MEN.

Pod koniec listopada otrzymaliśmy wyniki etapu szkolnego. Dziewięcioro uczniów z klasy 4 technikum kształcącego w zawodzie technik mechatronik pozytywnie wykonali test i awansowali do etapu okręgowego. Etap II Olimpiady odbył się w Centrum Wykładowym Politechniki Poznańskiej w Poznaniu w dniu 1 lutego 2021r.

Awans uzyskali:

Małgorzata Sarbinowska

Mikołaj Krzyżostaniak

Mikołaj Koralewski

Kacper Grobelny

Piotr Skoracki

Dawid Betka

Adrian Maćkowiak

Michał Banaszak

Filip Gruszka

(wszyscy z klasy 4 TA)

Podczas etapu okręgowego Olimpiady uczniowie musieli zmierzyć się z zadaniami w grupie tematycznej elektryczno-elektronicznej lub mechaniczno-budowlanej. Żaden z uczestników nie uzyskał wymaganej liczby punktów gwarantującej awans do finału ogólnopolskiego.