19 marca 2021 roku uczennice z  klasy 3TC – Martyna Misiak i Agnieszka Roszkowiak oraz  z klasy 4TE – Weronika Miedzińska  drużynowo wzięły udział w wojewódzkim etapie Olimpiady ZUS

„Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych", który odbył się on-line. W tym roku w  ścisłym finale znalazło się 20 trzyosobowych zespołów ze szkół z całego woj. wielkopolskiego, które wyłonił etap szkolny. To najlepsi uczniowie spośród ponad 14 tysięcy, którzy wzięli udział w Olimpiadzie w całej Polsce.

Rozgrywka polegała na rozwiązaniu on-line testu 25 pytań obejmującego wiedzę o ubezpieczeniach społecznych z dodatkowym utrudnieniem, jakim była wielokrotność wyboru prawidłowej odpowiedzi. Uczestnicy na odpowiedzi mieli tylko 30 minut. Pytania dotyczyły całego obszaru ubezpieczeń społecznych –  od zasiłków po emerytury i zasady rozliczeń z ZUS. Do tego etapu zmagań uczestnicy przygotowywali się z podręcznika dla ucznia do „Lekcji z ZUS”. W II etapie Olimpiady oprócz wiedzy niezbędna była też umiejętność zdalnej pracy z wykorzystaniem aplikacji komputerowych oraz  umiejętność pracy w grupie.

Uczennicom biorącym udział w wojewódzkim etapie olimpiady nie udało się zdobyć podium, mimo to należą się im gratulacje. Każda z nich jest zwycięzcą, ponieważ wykazały się odwagą poznania trudnej tematyki ubezpieczeń społecznych. Dotarcie do etapu wojewódzkiego samo w sobie jest już nie lada osiągnięciem.