Oliwia Karolczak (3TDp), Filip Kajoch (3TA) oraz Bartosz Piasecki (3TA) brali udział w eliminacjach powiatowych Konkursu Pożarniczego

"Młodzież zapobiega pożarom 2022".  Etap ten odbył się 21 kwietnia 2022r. Oliwia zakończyła zmagania na drugim miejscu, a Bartosz na trzecim. Awans do etapu wojewódzkiego uzyskał tylko zwycięzca. W maju otrzymaliśmy informację, że na etap wojewódzki nie pojedzie uczeń, który zajął pierwsze miejsce, więc komisja turnieju zaproponowała wyjazd Oliwii Karolczak.

Etap wojewódzki odbył się  21 maja w Poznaniu. Zmagania były bardzo wyrównane. Oliwia otrzymała tylko o punkt mniej z części testowej niż najlepsza piątka turnieju.  Wyniki naszej reprezentantki nie pozwoliły na awans do etapu praktycznego.

Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym roku szkolnym !

Głównym celem turnieju była popularyzacja wśród dzieci i młodzieży znajomości przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek pożaru, poznawanie tradycji i organizacji ochrony przeciwpożarowej. Opiekunem uczniów był Leszek Niemczyk.