Na dziedzińcu szkoły zespół uczniów buduje kopułę geodezyjną. Jest ona realizacją ich projektu ekologicznego który zwyciężył w ogólnopolskim konkursie Eko-projekty.

A.S.U.R to projekt zautomatyzowanego  ogrodu stworzonego wewnątrz geodezyjnej kopuły Fullera. Nagrodą główną w konkursie było uzyskanie finansowania na realizację swojego pomysłu w wysokości prawie 50tyś złotych.

„Nietypowe i nowatorskie w projekcie jest wykorzystanie kopuły na potrzeby budowy ogrodu. Nasz ogród będzie zasilany energią odnawialną oraz nawadniany wodą deszczową. Będzie zautomatyzowany, a warunki środowiskowe będą monitorowane i dostosowywane do potrzeb roślin. Realizując nasz projekt chcemy pokazać jak można zmniejszyć negatywne oddziaływanie człowieka na środowisko. Budując lokalny ogród dydaktyczny na terenie szkoły  chcemy uczyć podstaw ekologii, wykorzystania energii ze źródeł odnawialnych, obserwowania, eksperymentowania, pogłębiania relacji z przyrodą oraz aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu” – Piotr Gbiorczyk

Kopuła geodezyjna jest strukturą sferyczną, wielościanem który odwzorowuje powierzchnie kuli.
Dzięki temu, pomimo swojego delikatnego wyglądu, jest w stanie wytrzymać duże obciążenia, oprzeć się silnym wiatrom i jest niezwykle wytrzymała. Geometryczny kształt kopuły geodezyjnej wykorzystywany jest w różnego rodzaju rozwiązaniach architektonicznych jako atrakcyjne, wytrzymałe i samonośne (tzn. niewymagające wewnętrznych podpór) przykrycie dużych powierzchni. Kopuły geodezyjne są lekkie, aerodynamiczne, łatwo skalowalne.

„Ogród w kopule to synergia architektury, ekologii, technologii i nauki w jednym miejscu. Kopuła geodezyjna zawsze przyciąga uwagę. Różni się od większości klasycznych obiektów tym, że łączy w sobie design, elegancję i funkcjonalność niezwykłej formy. Z tych powodów, uważam, że kopuła geodezyjna idealnie nadaje się do realizacji naszego projektu.
Jej niekonwencjonalny kształt, wyjątkowa geometria i piękno nie pozwala jej nie zauważyć i nie zainteresować się projektem” – Jacek Kasperski

Zespół tworzą uczniowie: Piotr Gbiorczyk, Kacper Łopiński, Paweł Kordus, Aleksander Mróz, Patryk Wojtkowiak, Joachim Rydzyński, Jakub Lisiecki i Kacper Pawlicki.

Projekty