18 uczniów z Gimnazjum im. Friedricha Schillera w Bleicherode gościło w naszej szkole, spędzając 5 intensywnych dni pełnych atrakcji i edukacji.

Program obejmował zajęcia integracyjne, warsztaty plastyczne, a także zabawy taneczne. Młodzież miała okazję uczestniczyć w praktycznych zajęciach w pracowniach reklamy, mechatroniki oraz odnawialnych źródeł energii (OZE).

Nie zabrakło wspólnych aktywności poza murami szkoły. Uczniowie wzięli udział w zabawie w parku trampolin oraz odwiedzili salę Pikselmania w Lesznie, gdzie doskonalili swoje umiejętności w zakresie gier interaktywnych. Poznali także Gostyń podczas gry miejskiej, W trakcie pobytu mieli również okazję zwiedzić Poznań, poznając historię i kulturę miasta.

Prawdziwym hitem okazały się warsztaty kulinarne.  Jednego popołudnia uczniowie piekli wspólnie rogaliki, a nauczycielem tej sztuki cukierniczej był dyrektor szkoły Maciej Marcinkowski.

Wymiana uczniowska okazała się nie tylko świetną okazją do nauki, ale także zacieśnienia więzi między szkołami i narodami. Przedsięwzięcie było możliwe dzięki finansowemu wsparciu ze strony  Polsko -Niemieckiej Współpracy Młodzieży oraz Powiatu Gostyńskiego.

Wymiana uczniowska przyniosła liczne korzyści zarówno dla polskich, jak i niemieckich uczniów. Uczestnicy mieli okazję doskonalić swoje umiejętności językowe, poznawać nowe kultury oraz zdobywać praktyczną wiedzę w różnych dziedzinach. Dzięki zajęciom integracyjnym i wspólnym aktywnościom, młodzież zacieśniła relacje, co zaowocowało powstaniem nowych przyjaźni. Współpraca między uczniami dwóch narodowości przyczyniła się do lepszego zrozumienia i otwartości na różnorodność, co jest kluczowe w kształtowaniu postawy tolerancji i współpracy w przyszłości.