W piątek 11 października ponad pięćdziesięcioosobowa grupa uczniów z klas 1TA, 2TD i 4TE wraz ze swoimi wychowawcami wyjechała na wycieczkę do polskiej „Ziemi Obiecanej”, czyli do miasta Łodzi.

W blaskach jesiennego słońca zwiedziliśmy przemysłową dzielnicę Księży Młyn i przypałacowy park należący do najbogatszego łódzkiego przemysłowca Karola Scheiblera. Kilkusetletnie dęby robiły niesamowite wrażenie a sprytne wiewiórki-celebrytki przyciągały naszą uwagę. Opowiadania o XIX-wiecznych przedsięwzięciach budowania ogromnego przemysłu na ściernisku niemal przypominały budowę piramid na pustyni. Następnie obejrzeliśmy niezwykle interesującą interaktywną wystawę dotyczącą historii polskiego kina w Muzeum Kinematografii oraz film sferyczny w Planetarium Centrum Kultury EC1. Nie ominęła nas również niekończąca się opowieść o architekturze i historii miasta Łodzi podczas spaceru po ulicy Piotrkowskiej. Poznaliśmy uroki niemal wszystkich jej artystycznych podwórek. Końcem zaś wędrówki była oaza gastronomiczna w Galerii Manufaktura. Wycieczkę zorganizowali uczniowie technikum organizacji turystyki wraz ze swoim opiekunem.