Zapraszamy do przeczytania informacji o Zespole Szkół Zawodowych im. Powstańców Wielkopolskich w Gostyniu w formacie tekstu "Łatwe do czytania".

Gdzie się znajdujemy?

Zespół Szkół Zawodowych im. Powstańców Wielkopolskich w Gostyniu, w skrócie Szkoła, ma siedzibę w 2 budynkach:

1)     główny budynek szkolny znajduje się przy ul. Tuwima 44;

2)     drugi budynek znajduje się przy ul. Poznańskiej 1B.

Czym się zajmujemy?

Jesteśmy szkoła publiczną, ponadpodstawową, kształcimy do pracy w zawodach.
Nauka w szkole jest bezpłatna.
Nauka w szkole umożliwia:
– zdobycie wiedzy i umiejętności niezbędnych do zdobycia świadectwa ukończenia branżowej szkoły I stopnia, świadectwa ukończenia technikum;
– rozwój zainteresowań i talentów,
– przygotowanie do egzaminów zewnętrznych maturalnych oraz zawodowych.

Kto nami kieruje?

Kieruje nami Dyrektor Szkoły.

Dyrektorowi w pracy pomagają Wicedyrektorzy oraz kadra kierownicza i inni pracownicy szkoły.

Dostępność architektoniczna:

1. Budynek główny – Budynek posiada 3 kondygnacje. W budynku odbywają się zajęcia szkolne. Główne wejście do  głównego budynku szkoły znajduje się na wschodniej ścianie budynku.

Wejście do budyneku szkoły przy ulicy Tuwima

Sekretariat szkoły znajduje się parterze. Żeby dojść  do sekretariatu szkoły należy na holu głównym kierować się w lewą stronę.

Wejście do sekretariatu w budynku szkoły przy ulicy Tuwima   Wejście do sekretariatu w budynku szkoły przy ulicy Tuwima

Jeśli jesteś osobą na wózku, to musisz wiedzieć, że w budynku jest podjazd dla wózków od strony północnej, nie ma windy w budynku.

Jeśli chcesz przyjechać samochodem, to przed budynkiem znajdują się bezpłatne miejsca parkingowe, nie ma wyznaczonych miejsc dla osób niepełnosprawnych.

2. Budynek drugi -   Budynek posiada 3 kondygnacje. W budynku odbywają się zajęcia szkolne. Główne wejście do  głównego budynku szkoły znajduje się na wschodniej ścianie budynku. Wejście na parter posiada podjazd dla wózków. Do budynku prowadzi drugie wejście od strony zachodniej, umożliwiające wjazd wózków.

Od strony północnej znajduje się wejście do budynku poprzez halę sportową. Wejście posiada podjazd dla wózków.

Wejście główne do budynku szkoły przy ulicy Poznańskiej

Sekretariat Szkoły mieści się na piętrze po lewej schodów od wejścia głównego. Przy wejściu głównym znajduje się portiernia.

Jeśli chcesz przyjechać samochodem, to przed budynkiem znajdują się bezpłatne miejsca parkingowe, są dwa miejsca wyznaczone dla osób niepełnosprawnych.

Parking przy budynku szkoły przy ulicy Poznańskiej

Inne udogodnienia:

Zdjęcie laska niewidomego

Jeśli jesteś osobą niewidomą lub mającą duże problemy ze wzrokiem – poinformuj o tym pracowników Szkoły. Oni pomogą załatwić Twoją sprawę.

W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących

Logo pies przewodnik

Jeśli towarzyszy Ci pies przewodnik, możesz z nim przyjść do budynku głównego szkoły.

Język migowy

Na terenie Szkoły nie ma tłumacza języka migowego, ani możliwości skorzystania z usługi tłumacza on-line.

Osoba uprawniona ma także prawo do skorzystania w celu załatwienia sprawy w Szkole, z pomocy wybranej przez siebie osoby, w celu ułatwienia porozumienia się z osobą uprawnioną i udzielenia jej pomocy w załatwieniu sprawy (wybrana osoba powinna mieć ukończone 16 lat).

Praca Szkoły

Szkoła jest czynna w godzinach. Zapraszamy do sekretariatu szkoły od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00 do 15.00.

Chcesz załatwić sprawę w Szkole ?

Możesz przyjść do Szkoły i spotkać się z pracownikiem.

Możesz zadzwonić pod numer telefonu: 655720594

Możesz przynieść pismo i zostawić je w sekretariacie.

Możesz wysłać pismo na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Możesz wysłać pismo na adres:

Zespół Szkół Zawodowych im. Powstańców Wielkopolskich w Gostyniu,
ul. Tuwima 44, 63-800 Gostyń